Menu

Trzy doskonałe kuracje do włosów z wykorzystaniem olejku z pestek winogron.

Olej z pestek winogron jest jednym z bardziej popularnych olejków. Decyduje o tym jego dostępność- zimno-tłoczony olejek można kupić niemal w każdym sklepie spożywczym, sklepie ze zdrową i naturalną żywnością oraz w drogerii. Jest niedrogi i wielofunkcyjny- odnajdzie się w kuchni oraz w łazience podczas różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych. Można go stosować na twarz, ciało, włosy, zrobić kompres dla dłoni i dla wysuszonych stóp. Możliwości jest naprawdę wiele. Dziś przedstawimy trzy rewelacyjne zabiegi a włosy z użyciem bohatera artykułu.

olejek-z-pestek-winogron.jpg1. Olejowanie włosów olejkiem z winogron.

Nałóż olejek na lekko zwilżone włosy (nie musisz ich wcześniej myć, chyba że są bardzo przeciążone kosmetykami do stylizacji). Okryj głowę specjalnym foliowym czepkiem oraz ręcznikiem. Olejki lubią ciepło, aktywują się wówczas ich drogocenne składniki.

PO minimum godzinie umyj dokładnie włosy szamponem bez SLS (detergentów chemicznych które po długim użytkowaniu kumulują się w tkankach i zakłócają naturalne procesy organizmu). Idealnym rozwiązaniem byłoby pozostawienie olejku na włosach na całą noci i zmycie go rano, ale nie zawsze mamy czas na taki zabieg. Wówczas minimum godzina z olejkiem w zupełności wystarczy.

2. Olejek z winogron w połączeniu z maseczką do włosów.

Bardzo dobre efekty da dodanie kilku kropli olejku do Twojej ulubionej maseczki do włosów. Będzie odżywiał włosy i potęgował działanie maseczki. Specyfik trzyma się na głowie przez taki czas, jaki podany jest na maseczce. Nie ma potrzeby zostawiać jej na głowie całą noc.

3. Na suche lub wilgotne końce włosów- bez spłukiwania.

Jeśli masz bardzo suche pukle, a w szczególności cierpią końcówki Twoich włosów olejek z pestek winogron nawilży je, odżywi i zdyscyplinuje. Nada im naturalny skręt i wydobędzie naturalne piękno. Nakładamy bardzo niewielką ilość olejku: 1- 2 krople, które najpierw delikatnie rozcieramy w dłoniach, aby olejek się rozgrzał. Następnie wcieramy go w końce włosów (suchych lub mokrych). Cieszymy się blaskiem i nawilżeniem włosów.

Na koniec kilka ważnych faktów o olejku z winogron. Co sprawia że jest tak dobrym kosmetykiem?

Przede wszystkim zawiera on bardzo duże stężenie kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza tak cenny w kosmetyce kwas linolowy (omega-6), który reguluje działanie gruczołów łojowych, przyspiesza wszelkie procesy odnowy skóry i włosów, zapobiega łamliwości włosów, nawilża komórki. Olejek jest doskonałym antyutleniaczem ze względu na zawartość wspomnianego wcześniej kwasu linolowego, lecytyny, resweratolu oraz flawonoidów i zawiera wiele witamin, np. A, E, K, D. Ponadto ma w swym składzie cały szereg minerałów odżywiających naszą skórę i włosy.