Menu

Gdzie kupić olejek winogronowy do włosów?

Ostatnio olejek z pestek winogron zyskuje na popularności. Coraz więcej kobiet używa go podczas pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jeżeli i ty chciałabyś rozpocząć kurację, to na początek sprawdź, gdzie kupić dobry olejek winogronowy.

olejek-winogronowy.jpgMiejsc, gdzie można kupić olejek z pestek winogron jest mnóstwo. Staraj się wybierać te, które oferują naturalne i efektywne produkty. Co to oznacza? Chodzi o to, że olejek winogronowy musi być pozyskiwany na zimno, bez dodatku chemicznych substancji. Powinien być też przechowywany w prawidłowy sposób: w butelce z ciemnego szkła, w suchym i zacienionym miejscu. Zwracaj uwagę także na skład olejku winogronowego. Ekologiczny produkt musi zawierać kwasy tłuszczowe, antyoksydanty i witaminę E. Bardzo dużo mówi również cena: im wyższa, tym lepsza jest jakość olejku.

A gdzie kupić w 100% oryginalny i naturalny olejek winogronowy? Na początku sprawdź zaufane sklepy internetowe. Będą to strony z ekologicznymi półproduktami lub produktami, z których sporządzić można kosmetyki na własny użytek. Jeżeli nie jesteś przekonana co do takiego asortymentu, przeczytaj opnie innych użytkowniczek lub wejdź na forum kosmetyczne. Znajdziesz tam porady dotyczącego tego, jak stosować olejek winogronowy i jakie korzyści przynosi kuracja z jego zastosowaniem. Przed zakupem w sieci przeczytaj wszystkie informacje na temat producenta i produktu. W szczególności powinny zainteresować cię te o sposobie pozyskiwania, składzie, aplikacji, dacie tłoczenia i efektach.

Oczywiście olejek winogronowy zakupić możesz też w sklepach ze zdrową żywnością lub w aptece. Pamiętaj, że cena w tych miejscach może być nieco wyższa od produktów znalezionych w sieci. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź, jakie efekty daje, co zawiera, kiedy był tłoczony i w jaki sposób został pozyskany. Najważniejszą dla ciebie rzeczą będzie cena. A przy okazji w sklepie zielarskim zaopatrzyć się możesz w inne naturalne produkty, które na pewno przydadzą ci się w pielęgnacji włosów.

Niektórzy twierdzą, że równie dobrze działa olejek winogronowy zakupiony w hipermarkecie. Być może to i prawda. Ale pamiętaj, że te produkty dedykowane są dla kucharzy i gospodyń domowych. Niemniej jest wiele kobiet, które używa i takiego produktu do olejowania włosów. Podobno przynosi całkiem niezłe rezultaty, a uzyskane efekty nie różnią się praktycznie niczym od kuracji profesjonalnymi kosmetykami.